Erőteljes növekedésű, 6 m-re is felkapaszkodó kúszócserje. Az alapfajnál sokkal dúsabban virágzik, s a virágok nagyon erős, de kellemes illatúak.

Gyakorlatilag örökzöld, lombja csak nagyon kemény teleken fagy le. Az egyik legismertebb, legkedveltebb japán lonc, nagy felületek takarására elsőrendű, de egy egyszerű akácoszlopra is felfuttathatjuk (a többi japán loncot úgyszintén).

Előzőleg néhány hajtásnak segítenünk kell, hogy az oszlop tetejéig eljusson (pl. felkötözéssel), de ettől kezdve azt gyorsan befutja, és nagyon mutatós, dúsan virágzó, vizesés-szerűen lecsüngő sűrű hajtástömeget alkot.

Örökzöld japán lonc (<span>Lonicera japonica</span> 'Halliana')

Hasonló növények

Borostáslevelű lonc (Lonicera henryi) Borostáslevelű lonc (Lonicera henryi)
Kínából származik. Örökzöld kúszócserje, melynek hajtásai...

Búbos lonc (Lonicera periclymenum 'Serotina') Búbos lonc (Lonicera periclymenum 'Serotina')
A búbos lonc (Lonicera periclymenum) a...

Törpe lonc (Lonicera pileata) Törpe lonc (Lonicera pileata)
Szabálytalan formájú díszcserje. Megközelítőleg 60-100 cm...

Összes 11 hasonló növény megtekintése »