Felfelé, gyengén növekvő, bokor vagy kis fa. Lassan nő, 4-6 m magas és 4-5 m széles. Levelei nagyok, fényesek sötétbordók, 8-12 cm hosszúak. Virágai egyszerűek, rubinvörösek, 3,5-4 cm átmérőjűek. Korán vagy középkorán virágzik. Termése hosszúkás, 1,5 cm-es, sötétvörös-bordó. Varasodásnak kevésbé ellenálló nagyon szép vörös levelű és virágú díszalma.

Hasonló növények

Díszalma (Malus sp. 'Red Sentinel') Díszalma (Malus sp. 'Red Sentinel')
4-5 méteres parkfa. Koronája közelít a...

Hófehér virágú díszalma (Malus sp. 'John Downie') Hófehér virágú díszalma (Malus sp. 'John Downie')
Rendkívül népszerű díszalma, melyet tavasszal hófehér...

Oszlopos díszalma (Malus adirondack) Oszlopos díszalma (Malus adirondack)
USA-ból származó, karcsú kúp vagy oszlopos...

Összes 118 hasonló növény megtekintése »