Szabálytalan formájú díszcserje, amely a kertépítésben nyíratlan sövény tagjaként éppúgy megfelelhet, mint szoliter, magányosan álló növényként. Alacsony, magassága megfelelő feltételek mellett is csupán 30-60 cm. Lassú növekedésű, ezért kisebb kertekbe is telepíthető. Levelei mellett virágaival és terméseivel is díszértő növény a kert változó színfoltja lehet.

Levelei sötétzöldek, így évelőkertek háttérnövényének is használható. Virágai sárgák, vagy narancssárgák. Április és május hónapokban virágzik. Termése kékes színű. Legszebben az enyhén savas kémhatású talajokon fejlődik. A hosszan tartó száraz, nyári forróságban érdemes gyakrabban öntözni, hogy fejlődése zavartalan legyen. A kert napos, vagy félárnyékos részére ültessük. Örökzöld.

Törpe puszpánglevelű borbolya (<span>Berberis buxifolia</span> 'Nana')

Hasonló növények

Örökzöld törpe borbolya (Berberis frikartii 'Amstelveen') Örökzöld törpe borbolya (Berberis frikartii 'Amstelveen')
Szabálytalan formájú díszcserje, amely a kertépítésben...

Japán borbolya (Berberis thunbergii 'Erecta') Japán borbolya (Berberis thunbergii 'Erecta')
Az idősebb növény ovális alakúra fejlődik,...

Törpe ezüstös borbolya (Berberis candidula 'Jytte') Törpe ezüstös borbolya (Berberis candidula 'Jytte')
Kifejlett korára 1 métert is elérő...

Összes 17 hasonló növény megtekintése »