Kifejlett korára 1 métert is elérő gömbölyded, tövises cserje. Levelei 2 - 3 cm, hosszúkásak, kissé visszagöngyölt élű, fonákján fehéres. Apró virágai aranysárgák, kívül vörösesek, májusban nyílnak. Termése 4 – 5 mm-es bogyó, fehéren hamvas kékeslilás színű. Átlagos kerti talajban, napos helyre, de akár félárnyékba is ültethető, szoliternek vagy kis csoportba, esetleg alacsony sövénynek. Igen szárazságtűrő, ellenálló örökzöld cserje.

Törpe ezüstös borbolya (<span>Berberis candidula</span> 'Jytte')

Hasonló növények

Örökzöld törpe borbolya (Berberis frikartii 'Amstelveen') Örökzöld törpe borbolya (Berberis frikartii 'Amstelveen')
Szabálytalan formájú díszcserje, amely a kertépítésben...

Japán borbolya (Berberis thunbergii 'Erecta') Japán borbolya (Berberis thunbergii 'Erecta')
Az idősebb növény ovális alakúra fejlődik,...

Japán borbolya (Berberis thunbergii 'Green Carpet') Japán borbolya (Berberis thunbergii 'Green Carpet')
60-80 cm magas terülő cserje, ami...

Összes 17 hasonló növény megtekintése »