Gólyaorr (Geranium)
Vadon is előforduló, virágágyi és talajtakaró növény; magassága: 30–50 cm; virága: rózsaszínű, kárminvörös, ibolyaszínű, illatos is lehet; (májustól augusztusig/szeptemberig fajonként változó); napos, félárnyékos termőhely; igénytelen; szaporítás: magvetéssel és tőosztással.
Gólyaorrfélék (Geraniaceae)
A nagy virághozamú gólyaorr csodálatos talajtakaró növény, melyet érdemes természetközeli kertekben vagy fák alá ültetni. A hazai pirosló gólyaorr (G. sanguineum) egész nyáron ontja virágait. A G. dalmaticum fajnak világos rózsaszínű virágai vannak. Ibolyaszínű virágokkal rendelkeznek a G. macrorrhizum, G. grandiflorum és G. platypetalum fajok.

Gólyaorr (<span>Geranium </span>)

Hasonló növények

Piros gólyaorr (Geranium sanguineum) Piros gólyaorr (Geranium sanguineum)
Piros gólyaorr (Geranium sanguineum) Család: GólyaorrfélékHazája: Európa,...

Nagyvirágú gólyaorr (Geranium grandiflorum) Nagyvirágú gólyaorr (Geranium grandiflorum)
Magasság: 30-50 cmNapos, félárnyékos helyet kedvel.Bokros...

Himalájai gólyaorr (Geranium himalayense) Himalájai gólyaorr (Geranium himalayense)
A himalájai nagyvirágú gólyaorr (Geranium himalayense)...