A molyhos nyír nagy bokor vagy kisebb fa, de 15-25 méter magasra is megnőhet. A közönséges nyírhez hasonlít, de koronája kevésbé karcsú. Citológiai eltérések is vannak köztük, a közönséges nyír diploid, míg a molyhos nyír tetraploid kromoszómaszámú. Ágai gyakran kissé csavartak, meredeken felállók, felül szétterülnek, a vesszők vége nem bókol. A kéreg világosbarnás, helyenként ezüstfehér is lehet, de a törzs alsó részén nem találunk rajta sötét színű, repedezett, varas mezőket, mint a közönséges nyírnél. Levelei csak egyszer fűrészes szélűek, körvonaluk kerekdedebb, inkább tojás, mint rombusz alakúak, a közepükön és nem az alsó harmadukon vagy a válluknál a legszélesebbek. Fonákjukon, az érzugokban pelyhes szőrösek.

Molyhos nyír (<span>Betula pubescens</span>)

Hasonló növények

Vörös nyír (Betula pendula 'Bîbor') Vörös nyír (Betula pendula 'Bîbor')
Fa tulajdonságai:Magasság: 10-12 méterLomb szélesség: 5-6...

Oszlopos nyír (Betula pendula 'Fastigiata') Oszlopos nyír (Betula pendula 'Fastigiata')
8-10 méter magasra növő oszlopos koronájú...

Szeldelt levelű nyír (Betula pendula 'Dalecarlica') Szeldelt levelű nyír (Betula pendula 'Dalecarlica')
15-20 méterre növő csüngő levélzetű díszfa....

Összes 6 hasonló növény megtekintése »