Banánfa (Musa)

Virágzás ideje: Júliustól augusztusig
Család: Banánfélék
Hazája: Afrika, Ausztrália

A bánánfa különösen dekoratív dézsás növény nagy, zöld leveleivel és érdekes, csüngő virágzatával. A növény édes termései csak akkor jelennek meg, ha megfelelő telelőhelyet biztosítunk számára. Az átteleltetéshez fűtött, mintegy 10ºC körüli hőmérsékletű télikert szükséges.

A vegetációs időszakban, májustól szeptemberig napos, félárnyékos, széltől védett helyen érzi jól magát. Téli időszakban a világos, 10 ºC-os, fűtött helyiség az ideális számára.

Nyáron gyakran és lehetőség szerint lágy vagy esővízzel öntözzük. Öntözéskor ujjunk hegyével vizsgáljuk meg, hogy kiszáradt-e a talajfelszín, és ennek megfelelően öntözzünk. Vigyázzunk arra, hogy a levelekre és a hajtáscsúcsa ne kerüljön víz, mert az rothadáshoz, illetve a leveleken égési foltok kialakulásához vezet. A nyári hónapokban kéthetente tápoldatozzuk. A téli időszakban elegendő 4-6 hetente tápoldatozni. A fényszegény időszakban csak mérsékelten öntözzük.

A magvakról történő szaporítás januártól februárig egyszerűen megoldható, amíg friss vetőmagvakkal rendelkezünk.

A banánfa helyigényes, domináns, dézsás növény.

Banánfa (<span>Musa sp.</span>)