Illatos ternye (Lobularia maritima)

Család: Keresztesvirágúak
Hazája: Azori-szigetek, Kanári szigetek

Ez a csoportokban élő pompás növény fehér, rózsaszínű, vagy bíbor-ibolyaszínű virágtakarót alkot, amely kellemes mézillattal párosul. A mérsékelten igényes növény ellenáll az első fagyoknak és egyaránt jól fejlődik akár napos, akár félárnyékos helyen.

A növény kedveli a napos, meszes, tápanyagban nem túl gazdag talajt. Alkalmas termesztőközege az agyagos-homokos kertiföld, vagy a virágföld.

Tápanyagban gazdag talajban az illatos ternye csak gyengén virágzik. Ha a növényt virágzás után visszavágjuk, másodszor is virágozni fog. Visszavágás után kivételesen ajánlott egyszer tápoldatozni. Öntözni csak a talaj kiszáradásakor kell.

A szaporítást a helyszínen, április közepén végezzük magvetéssel.

Bármennyire szép is a virágládákban vagy dézsákban aljnövényzetként elhelyezett, virágokban gazdag, illatos ternye; van egy veszélyes ellensége, a földibolha. A kártevők ellen szórjuk be a növényt kőporral vagy mészkőporral.

Illatos ternye (<span>Lobularia maritima</span>)