A juharlevelű platán Észak-amerikai nemesítésű, keskeny koronájú fajtája. Nevének jelentése: "felkiáltójel". A fajta erőssége a gnomóniás betegséggel és a platán-csipkéspoloskával szembeni ellenállóképessége és jó fagytűrése. Koronaformája fiatalon és később is keskeny kúp alakú, így utcafásításra kitűnően alkalmas. Erős, egyenes vezérága van, koronája így könnyen alakítható. Az alapfajnál mérsékeltebb növekedésű.

Az Exclamation-nak már fiatal korától tetszetős barna, zöld, sárgásbarna, krémszínű és fehér foltokkal tarkított, lemezesen leváló kérge van. Nagyon sokféle talajtípushoz, így gyengébb talajokhoz is képes alkalmazkodni. Igen szárazságtűrő, ugyanakkor az időszakos állóvíz-borítást is elviseli. Sok napfényt és jó légáramlási viszonyokat igényel.

(fénykép: http://www.ticklewoodnursery.com/images/dp/platanusxacerifolia_exclamation.jpg)

Juharlevelű platán (<span>Platanus x acerifolia</span> ''Exclamation'')

Hasonló növények

Gömbkoronájú platán (Platanus x acerifolia ''Alphen's Globe'') Gömbkoronájú platán (Platanus x acerifolia ''Alphen's Globe'')
Kis termetű (6-8 m magas), lapított...

Juharlevelű platán (Platanus x acerifolia ''Morton Thornhill'') Juharlevelű platán (Platanus x acerifolia ''Morton Thornhill'')
Észak-amerikai nemesítésű, piramis alakú koronát nevelő...

Juharlevelű platán (Platanus x acerifolia ''Morton Circle'') Juharlevelű platán (Platanus x acerifolia ''Morton Circle'')
Észak-amerikai nemesítésű, piramis alakú koronát nevelő...

Összes 26 hasonló növény megtekintése »