A 'Starkrimson Delicious' fajta rügymutánsaként a USA-ban szelektálta Fred Campbell 1972-ben. Jól színeződő és kedvező tárolási tulajdonságokkal bíró, nagy, sötétbordó gyümölcsei miatt fokozott figyelmet érdemel a fajtakörön belül.

Gyümölcse tipikus 'Red Delicious'-alakú változat; piros fedőszíne mosott és csíkozott. Szedési érettségét 3-5 nappal a Starkrimson Delicious előtt (szeptember második felében - október legelején) éri el, sötétebb pirosra (bordóra) színeződik annál, valamint gyümölcsmérete is nagyobb. A hűtőtárolás során gyümölcsei kisebb arányban romlottak, mint a Starkrimson D. gyümölcsei. A tárolóban is döntő részben megtartja előnyös színét - a Starking-típusok többi tagjával szemben, melyek héja tavaszra gyakran elveszíti élénk színét, és a gyümölcsök héja barnás színárnyalatúvá válik.

Fája erősebben növekedő spur típusú; a korona alapterülete 22%-kal nagyobb,
mint a Starkrimson Delicious fajtáé. Helvécián és Újfehértón a fajta 17,3%-kal adott nagyobb termést az "anyafajtánál". A honosító közlése szerint jó pollenadói az Elstar,
a Fuji, a Gala és a Golden Delicious változatok, valamint a Granny Smith, az Idared és a Jonathan-klónok is.

 

(fénykép: http://okanaganokanogan.files.wordpress.com)

'Redchief Delicious (Campbell)' alma (<span>Malus domestica</span> ''Redchief Delicious Campbell'')

Hasonló növények

'Ace Spur Delicious' alma (Malus domestica ''Ace Spur Delicious'') 'Ace Spur Delicious' alma (Malus domestica ''Ace Spur Delicious'')
Az 'Ace Spur Delicious' desszert-almafajta az...

'Florina' alma (Malus domestica ''Florina'') 'Florina' alma (Malus domestica ''Florina'')
A Florina almafajta Franciaországból származik, a...

'Gloster' alma (Malus domestica ''Gloster'') 'Gloster' alma (Malus domestica ''Gloster'')
Az NSZK-ban nemesítették a 'Glockenapfel' és...

Összes 118 hasonló növény megtekintése »