A sziklakertek színfoltjaként ültetett pázsitszegfű rendkívül toleráns. Évelőként örökzöld, bírja a napfényt, a sós talajt, a szárazságot. Ráadásul egyszerűen szaporítható.

Tudományos neve: Armeria pseudarmeria, régebben Armeria latifolia. Az Armeria név a szegfű latin nevéből származik, a szegfűkkel való hasonlóságnak köszönhetően. A „pseudarmeria" pedig arra utal, hogy ez mégsem az igazi szegfű, inkább csak olyasmi. A magyar pázsitszegfű ezért nagyon találó elnevezés.

Örökzöld, fagytűrő növény. Magassága 30-45 cm, párnát képező töve 30-40 cm széles. Virágszára magasabb és merevebb, mint a tengerparti pázsitszegfű (Armeria maritima) virágszára. Nyár közepén-végén nyílik. Virágszíne lehet vörös, fehér vagy lila is. Gazdagabban virágzik újra, ha a hervadt virágokat levágják, és rendszeresen öntözik a töveket.

Széleslevelű pázsitszegfű (<span>Armeria pseudarmeria</span>)

Hasonló növények

Tengerparti pázsitszegfű (Armeria maritima) Tengerparti pázsitszegfű (Armeria maritima)
10-20 cm magas, bokros tövű, örökzöld...