Kecses megjelenésű, télálló évelő. Levelei hármasan összetettek, csipkés szélűek, legyező alakúak. A virágszirmok egyik vége sarkantyús, a másik tölcsérszerű. Harang alakú virágai a vöröses narancssárga és citromsárga kettőséből tevődnek össze.

Kora tavasztól nyár elejéig virágzik. Virágai vonzzák a méheket és a hasznos rovarokat. Virágzása májusban éri el a csúcspontját, de ha a földjét folyamatosan nedvesen tartjuk, még nyár elején is hozhat virágokat. Ezt követően a növény levelei tél végéig, tavasz elejéig visszahúzódnak.

Nyugati harangláb (<span>Aquilegia formosa</span>)

Hasonló növények

Havasi harangláb (Aquilegia alpina) Havasi harangláb (Aquilegia alpina)
A havasi harangláb a svájci Alpokból...

Japán harangláb (Aquilegia flabellata) Japán harangláb (Aquilegia flabellata)
20-30 cm magas bokros évelő. Levelei...

Harangláb (Aquilegia sp.) Harangláb (Aquilegia sp.)
Magassága: 30-80 cm; virága: fehér, kék,...