Magassága: 30-80 cm; virága: fehér, kék, kétszínű, pl. fehéres piros, kékesfehér, sötétvörös (májustól –júniusig); félárnyékos termőhely; szaporítás: magvetéssel
Boglárkafélék (Ranunculaceae)

A harangláb már régóta kedvelt, évelő kerti növény. A kék havasi harangláb (A. alpina) és a hosszú sarkantyújú kék harangláb (A. coerulea) mellett számos nemesített forma is létezik. A legalacsonyabb harangláb a törpeharangláb (A. bicolor), amely sokféle, tarka virágszínekkel rendelkezik.

A természetben ma már a harangláb csak ritkán fordul elő, ezért szigorúan védett. Virágját semmiképpen se szakítsuk le, és a növényeket se ássuk ki eredeti élőhelyéről. Haranglábakat szakkertészetektől szerezhetünk be.

A haranglábak a legjobban laza koronájú fák alatt érzik jól magukat és a frissen ásott és trágyázott termőföldet kedvelik.

Harangláb (<span>Aquilegia sp.</span>)

Hasonló növények

Nyugati harangláb (Aquilegia formosa) Nyugati harangláb (Aquilegia formosa)
Kecses megjelenésű, télálló évelő. Levelei hármasan...

Havasi harangláb (Aquilegia alpina) Havasi harangláb (Aquilegia alpina)
A havasi harangláb a svájci Alpokból...