A nagyvirágú kerti iszalagok a legszebb, de a legigényesebb kúszócserjék. Középerős növekedésűek, 2-4 méterre kapaszkodnak, és több hullámban, egész nyáron át nyílnak. Származásukat tekintve különböző szülők leszármazottjai vagy hibridjei, amelyeket a szülők /ill. a szülőpárok/, valamint a virágzás jellege szerint több csoportba sorolnak.

Hazánk klímájában a Clematis x jackmanii hibridcsoport képviselői a legedzettebbek. A csoport első, kék virágú, névadó tagját 1860-ban állították elő Angliában, és nálunk ma is ez az alak a legelterjedtebb.

Kék kerti iszalag (<span>Clematis x</span> 'Jackmanii')

Hasonló növények

Hegyi iszalag (Clematis montana 'Rubens') Hegyi iszalag (Clematis montana 'Rubens')
Kínai származású, 1900-tól ismert.Levele: hármasan összetett....

Iszalag (Clematis songarica) Iszalag (Clematis songarica)
Alacsony 80-100 cm magas cserje. Fehér...