Gyorsan növő, nagy bokor vagy kis kúp alakú fa. 5-6 méter magas, 3-5 méter széles. Elliptikus levelei 6-8 cm hosszúak, sötétzöldek. Őszi színe sárgából vörösödik. Gazdagon, május közepén virágzik, bimbói rózsaszínűek, virága fehér, egyszerű, 3 cm széles. Termése kerekded, 1-1,5 cm-es, narancs, napos oldalon piros színű, télen is a fán maradó.

Hasonló növények

Díszalma (Malus sp. 'Red Sentinel') Díszalma (Malus sp. 'Red Sentinel')
4-5 méteres parkfa. Koronája közelít a...

Hófehér virágú díszalma (Malus sp. 'John Downie') Hófehér virágú díszalma (Malus sp. 'John Downie')
Rendkívül népszerű díszalma, melyet tavasszal hófehér...

Díszalma (Malus sp. 'Yellow Siberian') Díszalma (Malus sp. 'Yellow Siberian')
Közepes méretű, élénk világos zöld lombszínű...

Összes 118 hasonló növény megtekintése »