Gyorsan növő, nagy bokor vagy kis kúp alakú fa. 5-6 méter magas, 3-5 méter széles. Elliptikus levelei 6-8 cm hosszúak, sötétzöldek. Őszi színe sárgából vörösödik. Gazdagon, május közepén virágzik, bimbói rózsaszínűek, virága fehér, egyszerű, 3 cm széles. Termése kerekded, 1-1,5 cm-es, narancs, napos oldalon piros színű, télen is a fán maradó.

Hasonló növények

Díszalma (Malus sp. 'Red Sentinel') Díszalma (Malus sp. 'Red Sentinel')
4-5 méteres parkfa. Koronája közelít a...

Hófehér virágú díszalma (Malus sp. 'John Downie') Hófehér virágú díszalma (Malus sp. 'John Downie')
Rendkívül népszerű díszalma, melyet tavasszal hófehér...

Díszalma (Malus x hibrida 'Wintergold') Díszalma (Malus x hibrida 'Wintergold')
Gömbölyded koronájú, kis termetű fa. Virágai...

Összes 118 hasonló növény megtekintése »