Eredeti termőhelyein 50-60 méter magasra nő; törzsének átmérője eléri a másfél–két métert. Örökzöld koronája karcsú, kúpos. Az Európában telepített példányok rendszerint mintegy feleekkorára nőnek. Kaliforniában a legmagasabb példány 58,5 méter magas, törzsének átmérője 271 cm.

Ágai szabályos emeletekben állnak, szabad állásban évtizedekig megmaradnak, a fa csak egészen idős korában kezd felkopaszodni. Hajtásai hosszúak, kopaszak, végük kissé lecsüng. 6–8 cm hosszú erőteljes tűlevelei finoman fölfelé ívelnek; rugalmasak, de nem szúrnak. Színük kékesbe tartó szürkészöld, több kertészeti fajtáé pompásan ezüstös. Megtört levelei narancsos illatúak.

Porzós virágokat majd' minden ágvégen hoz, a barkák sárgás-pirosas árnyalatúak. Sárgás-barnás,alig észrevehető termős virágokat csak az idősebb fákon, a csúcs közelében nevel. 10-15 centiméteres, felálló tobozai érés közben sárgászöldből mélybíborrá sötétülnek, majd még a megtermékenyülés évében a fán szétesnek. Magvai szeptember-októberben szóródnak szét.

Kolorádófenyő (<span>Abies concolor</span> 'Violacea')

Hasonló növények

Kolorádófenyő (Abies concolor 'Compacta') Kolorádófenyő (Abies concolor 'Compacta')
Eredeti termőhelyein 50-60 méter magasra nő;...

Kolorádófenyő (Abies concolor) Kolorádófenyő (Abies concolor)
Eredeti termőhelyein 50-60 méter magasra nő;...

Andalúziai jegenyefenyő (Abies pinsapo 'Glauca') Andalúziai jegenyefenyő (Abies pinsapo 'Glauca')
Gyakran többtörzsű vagy több vezérágú, szabálytalanul...

Összes 11 hasonló növény megtekintése »