Gyakran többtörzsű vagy több vezérágú, szabálytalanul lekerekedő vagy ernyősödő koronaalakú fa (15 – 40 m). A kéreg felszíne sokáig sima, szürke, később kemény lemezekben válik le. A tűlevelek (0,7 – 1,5 cm) a csavarvonalas állás szerint sugárirányban állók (az árnyékiak is), húsosak, felül is légzőnyílás-sorosak. A tobozok (10 – 15 cm) gömbcsúcsúak, rejtett fellevelűek, világos zöldesszürkék, gyakran bordóba hajló pikkelyszegélyűek, éretten sárgás vagy rózsás árnyalattal szürkésbarnák.

Nagyon jó szárazságtűrő, meleg, száraz, napos helyet kedvel és nagyon jó mésztűrő, talajokban nem válogat. Teleinket jól viseli, nedvesebb környezetben fagyérzékeny lehet.

Andalúziai jegenyefenyő (<span>Abies pinsapo</span> 'Glauca')

Hasonló növények

Görög jegenyefenyő (Abies cephalonica) Görög jegenyefenyő (Abies cephalonica)
Középtermetű fenyő: mintegy 15–30 m magasra nő....

Jegenyefenyő (Abies arizonica 'Glauca') Jegenyefenyő (Abies arizonica 'Glauca')
Kedvező feltételek mellett a jegenyefenyők akár...

Kolorádófenyő (Abies concolor 'Compacta') Kolorádófenyő (Abies concolor 'Compacta')
Eredeti termőhelyein 50-60 méter magasra nő;...

Összes 11 hasonló növény megtekintése »