Kifejlett korára 1-1,5 métert elérő, ágaival felfelé törő, sűrű - karcsú oszlopos alakú cserje. Levelei sötétvörösek. Virágai sárgák. Április és május hónapokban virágzik. Termésének színe piros. Lombhullató, talajban nem válogatós, bár a tápdúsabb helyeket jobban szereti. Mérsékeltem szárazságtűrő, lehetőség szerint napos fekvésbe ültessük, mert levelei szép színezetét csak így kaphatjuk meg. Szoliternek és nyíratlan alacsony sövénynek is egyaránt alkalmas.

Oszlopos vérborbolya (<span>Berberis thunbergii</span> 'Red Pillar')

Hasonló növények

Fényes levelű ékszerborbolya (Berberis x media 'Red Jewel') Fényes levelű ékszerborbolya (Berberis x media 'Red Jewel')
1-1,5 m magas cserje fényes barnásvörös...

Japán borbolya (Berberis thunbergii 'Erecta') Japán borbolya (Berberis thunbergii 'Erecta')
Az idősebb növény ovális alakúra fejlődik,...

Tarka levelű borbolya (Berberis thunbergii 'Rose Glow') Tarka levelű borbolya (Berberis thunbergii 'Rose Glow')
Hollandiából származik. 1 m magas gömbölyded...

Összes 17 hasonló növény megtekintése »