Optimális feltételek mellett 2 – 3 métert is elérő, kihajló ágú cserje. Hajtásai háromágú, vagy szárnyasan elágazó tövisek vannak. Levelei visszás tojásdadok, tompa csúcsúak. Színük sötétzöld, ősszel vörös. Virágzata sárga árnyalatú, sokvirágú, viszonylag nagy (4 - 7 cm) fürtökben májusban nyílik. Termése piros. Talajban nem válogatós, a szárazabb helyeket kifejezetten szereti. Lehetőség szerint napos fekvésbe ültessük. Szoliternek vagy csoportosan is ültethetjük.

Vöröslevelű közönséges borbolya (<span>Berberis vulgaris</span> 'Atropurpurea')

Hasonló növények

Vérborbolya (Berberis x ottawensis 'Superba') Vérborbolya (Berberis x ottawensis 'Superba')
1943-tól ismert fajta. 2-3 m magas,...

Fényes levelű ékszerborbolya (Berberis x media 'Red Jewel') Fényes levelű ékszerborbolya (Berberis x media 'Red Jewel')
1-1,5 m magas cserje fényes barnásvörös...

Japán borbolya (Berberis thunbergii 'Red Chief') Japán borbolya (Berberis thunbergii 'Red Chief')
Lombozata igen szép színhatású: nyáron fénylő...

Összes 18 hasonló növény megtekintése »