A legkisebb növényszőnyeget képző veronika faj (V. prostrata) jól használható gyeppótlónak. A magasabbra növő veronika (V. incana) jól társítható más ezüst-vagy szürke levélszínű évelőkkel (levendula, zsálya, macskamenta). Meszes talajú kertekben erikákkal társítva vagy olyan helyeken, ahol a virágágyak utakat kísérnek, szegélyeznek kiválóan felhasználható ez a faj. A V. spicata különféle fajtái elérik az 50 cm-es magasságot és színes virágait vágott virágnak is csokorba köthetjük.
 Termőhely
Minden veronikafaj a laza, homokos kerti földet kedveli. Szeretik a száraz helyeket. A V. incana faj a meszes talajt részesíti előnyben.
Magassága: 10 –50 cm, virága: kék, fajta szerint lehet fehér, világoskék vagy rózsaszínű is (Májustól júniusig, júliustól –szeptemberig fajok szerint), jó méhlegelő; napos termőhely; igénytelen; szaporítás: magvetéssel és tőosztással
 Tátogatófélék (Scrophulariaceae)

Veronika (<span>Veronica </span>)