Kerti nenyúljhozzám (Impatiens balsamina)
Magassága: max. 40 cm; virága: fehér, rózsaszínű, vörös, egyszerű vagy telt; (júniustól szeptemberig); napos, vagy félárnyékos termőhely; igénytelen; magvetés: áprilisban állandó helyére, márciusban üvegházba.
Nebáncsvirágfélék (Balsaminaceae)
A nenyúljhozzám kedves, rózsára emlékeztető virágaival igen nagy népszerűségnek örvend. Virágait a levélhónaljakban fejleszti. Sok virágot hoz, igen ellenálló és a termékeny, megfelelően nedves talajt kedveli.
A kerti nenyúljhozzám fagyérzékeny. A vetést márciusban üvegházban kell elvégezni. A májusi fagyok előtt semmiképpen se ültessük ki a szabadba a palántákat!

Kerti nenyúljhozzám (<span>Impatiens balsamina</span>)

Hasonló növények

Vízifukszia (Impatiens walleriana) Vízifukszia (Impatiens walleriana)
Vízifukszia (Impatiens walleriana) Család: Nebáncsvirágfélék.Hazája: Trópusi Kelet-...