Törökszegfű vagy szakállas szegfű (Dianthus barbatus)
Kétéves, néha több évig is elél; magassága: max. 60 cm; virága: fehér, rózsaszínű, vöröses ibolyaszínű, kétszínű, egyszerű vagy telt, illatos; (májustól júliusig); napos vagy félárnyékos termőhely; kevésbé igényes; magvetés: júniusban, szabadföldbe.
Szegfűfélék (Caryophyllaceae)
A törökszegfű késő tavasszal virágzik, amikor már a tavaszi virágok nyílásának vége van. Vágott virága nagyon sokáig megmarad és kellemesen illatozik a vázában. Az első virágzás utáni évben hozza a legszebb virágokat.

Törökszegfű (<span>Dianthus barbatus</span>)

Hasonló növények

Kerti szegfű (Dianthus sp.) Kerti szegfű (Dianthus sp.)
Kerti szegfű, Chabaude-szegfű, egynyári szegfű (Dianthus)Kerti...

Kerti szegfű (Dianthus caryophyllus) Kerti szegfű (Dianthus caryophyllus)
Kerti szegfű (Dianthus caryophyllus) Család: SzegfűfélékHazája: Alpok Újra...

Mezei szegfű (Dianthus deltoides 'Arctic Fire') Mezei szegfű (Dianthus deltoides 'Arctic Fire')
Védett növény! Szőnyeget alkotó évelő. Sziklakertbe, évelőágyba...

Összes 4 hasonló növény megtekintése »