Vékony hanga vagy erika (Erica gracilis)

Család: Erikafélék
Hazája: Európa

Különösen kedvelt a cserepes hanga, erősen fénylő, piros, fehér vagy rózsaszínű, harang alakú virágaival. Ez az egyetlen olyan őszi növény, amely kibírja az első kemény fagyokat.

A rövidéletű növénynek nem számít, hogy napos, vagy árnyékos helyen él. Még a talaj összetétele sincs kihatással a virágok élettartamára. A hobbikertészek a még éppen rendelkezésre álló nyári virágok földjébe is elhelyezhetik a növényt. Mivel a szép harangvirágokat a szél könnyen letépheti, szélmentes helyen tartsuk őket.

Tápanyagutánpótlást nem igényel, de igen vízigényes, ezért öntöznünk kell egészen a tél közepéig.

Szaporításról a hanga esetében nem ejtünk szót, mivel egyéves növény.

A hobbikertészeknél a hanga nem túl jelentős ápolás mellett a decemberi első fagyokig virágzik. A kereskedelemben gyakran vörösre festett áruval találkozhatunk, itt rendszerint arról van szó, hogy a gyengébb minőségű és többségében már elszáradt, színüket vesztett virágfürtöket egyszerűen befestik.

Vékony hanga (<span>Erica gracilis</span>)

Hasonló növények

Hanga (Erica carnea) Hanga (Erica carnea)
Hússzínű hanga (Erica carnea)Törpecserje; magassága: max....

Alpesi erika (Erica carnea) Alpesi erika (Erica carnea)
Az egyik legkorábban virágzó örökzöld cserje,...

Mocsári hanga (Erica tetralix) Mocsári hanga (Erica tetralix)
Mocsári hanga, Kereszteshanga (Erica tetralix)Magassága: max....