Hússzínű hanga (Erica carnea)
Törpecserje; magassága: max. 20 cm; virága: fehér, rózsaszínű, kárminvörös; (januártól áprilisig); jó méhlegelő; napos, félárnyékos termőhely; igénytelen; szaporítás: dugványozással.
Erikafélék (Ericaceae)
A hússzínű hanga az Alpok alacsonyabban régióiból, az ottani fenyőerőkből származik. Ezért nagyon jól beillik a fenyők környezetébe és olyan szőnyeget képező talajtakaró növény, amely már egész korán: az év elején (február) virágokkal örvendeztet meg bennünket.
Ahússzínű hanga igénytelenebb, mint a többi erikaféle, amelyek csak a savanyú talajú termőhelyeket viselik el. Ez a hanga azonban jól érzi magát a nálunk is gyakori mésztartalmú kertek termőtalajában is.
Tavasszal virágzás után az erikaféléket vissza kell vágni, hogy elősegítsük az új hajtások képzését. A gondosan visszavágott tövek évről évre ugyanolyan sűrű hajtástömeget képeznek és nem kopaszodnak meg.

Hanga (<span>Erica carnea</span>)

Hasonló növények

Alpesi erika (Erica carnea) Alpesi erika (Erica carnea)
Az egyik legkorábban virágzó örökzöld cserje,...

Vékony hanga (Erica gracilis) Vékony hanga (Erica gracilis)
Vékony hanga vagy erika (Erica gracilis) Család:...

Mocsári hanga (Erica tetralix) Mocsári hanga (Erica tetralix)
Mocsári hanga, Kereszteshanga (Erica tetralix)Magassága: max....