Származása ismeretlen, de igen régi fajtának számít. Már a római írók is ezen a néven említették. Igénytelen, mindenütt jól megtermő körtefajta.

Június vége - július eleje között érik (az árpával egy időben), közeli rokona a Búzás vagy Búzával érő körtének. Gyümölcse kicsi, megnyúlt, szabályos körte alakú, színe citromsárga, a napos oldalán aranysárga. Kocsánya igen hosszú, terméshéja vékony, sárgászöld, a napos oldalon kissé vörhenyes.

Húsa fehéres, félig olvadó, gyengén illatos, állománya igen ikrás, kellemes édeskés ízű. Húsában a kősejtek kicsik, alig észrevehetőek. Szotyósodásra hajlamos, ezért nem tartható el sokáig, emiatt friss fogyasztásra alkalmas.

Fája edzett, erős, buja növekedésű. Laza, terebélyes koronájú, nagytermetű fát nevel. Termőképessége jó, porzófajtái a Vilmos körte és a Giffard vajkörte. Elsősorban házikertbe, szoliternek ajánlható fajta.

(fénykép: http://m.cdn.blog.hu/ar/aranyfa/image/Kriszta%202012/arpaval%20ero%201.jpg)

Árpával érő körte (<span>Pyrus communis</span> ''Árpával érő')

Hasonló növények

Bohusné vajkörtéje (Pyrus communis ''Bohusné vajkörtéje'') Bohusné vajkörtéje (Pyrus communis ''Bohusné vajkörtéje'')
Nyárikörte, gyümölcse középnagy méretű (110 g),...

Búzával érő körte (Pyrus communis ''Búzával érő'') Búzával érő körte (Pyrus communis ''Búzával érő'')
A búzával érő körte (más néven...

Giffard vajkörte (Pyrus communis ''Beurre Giffard'') Giffard vajkörte (Pyrus communis ''Beurre Giffard'')
Magoncára véletlenül talált rá Nicolas Giffard...

Összes 44 hasonló növény megtekintése »