A 'Golden Reinders' fajta a 'Golden Delicious'-nek egy hosszú ideig tárolható, az alapfajtáénál nagyobb gyümölcsű, nagyobb termőképességű, így több szempontból igen kedvező tulajdonságokkal bíró, mutáció révén létrejött változata, melyet M.H. Reinders fedezett fel 1962-ben a hollandiai Panningen városban. Gyümölcse középnagy (140-180g), az alapfájtáénál nyúltabb alakú. Húsa aranyszínű, lédús, roppanó, kellemesen édes-savanykás ízű, jellegzetes illattal. Héja nem túl vékony, enyhén viaszos, perzselődésre alig érzékeny, zöldessárga, éretten sárga színű.

Az alapfajtához hasonlóan szeptember végén, október elején szüretelhető. A Golden Reinders megfelelő körülmények között (és jól időzített szedés esetén) akár június végéig is tárolható. Fája középerős-erős növekedésű, kiváló termőképességű, a koronaforma intenzív termelési környezethez történő alakításra alkalmas. Túlterhelődésre az alapfajtához képest sokkal kevésbé hajlamos, ám ettől függetlenül metszése, ritkítása odafigyelést igényel. A legértékesebb Golden klónok között tartják számon.

(fénykép: http://www.pepival.com)

'Golden Reinders' alma (<span>Malus domestica</span> ''Golden Reinders'')

Hasonló növények

'Golden Delicious Li 85-50' alma (Malus domestica ''Golden Delicious Li 85-50'') 'Golden Delicious Li 85-50' alma (Malus domestica ''Golden Delicious Li 85-50'')
A 'Golden Delicious Li 85-50' nevű,...

'Golden Haidegg' alma (Malus domestica ''Golden Haidegg'') 'Golden Haidegg' alma (Malus domestica ''Golden Haidegg'')
A 'Golden Delicious' alapfajtából Ausztriában nemesített...

'Golden Spur' alma (Malus domestica ''Golden Spur'') 'Golden Spur' alma (Malus domestica ''Golden Spur'')
A 'Golden Delicious' fajtából rügymutáció révén...

Összes 118 hasonló növény megtekintése »