A 'Golden Delicious Li 85-50' nevű, kis koronájú, ezért gazdaságosan termeszthető fajta a 'Golden Delicious'-nek egy Svájcban előállított, értékes változata.

Gyümölcse közepes méretű (130-150 g), kiegyenlített. Héja sima, az alapfajtánál kevésbé parásodó, ugyanakkor tetszetős sárga színeződésű. A Gibson Golden Delicious-nél (más néven Smoothee - külön cikkben tárgyaljuk) 4-5 nappal korábban szedhető és annál kissé jobban tárolható.

 

A 'Golden Delicious Li 85-50' koronája az alapfajtáénál 30-45%-kal kisebb alapterületű, csüngő habitusú, ennek következtében a többi 'Golden Delicious'-mutánsnál 20-30%-kal sűrűbbre ültethető. A termésingadozás kevésbé jellemzi, mint a 'Gibson Golden Delicious'-t. A "Golden Delicious Li 85-50" fáin a gyümölcsök sűrűbben helyezkednek el, mint a többi Golden-mutánson; ennek hatására gyümölcstömege elmaradhat azoké mögött; ritkításuk ezért egyes években szükségessé válhat.

 

Ajánlás: kevésbé perzselődő, tetszetős gyümölcseire való tekintettel célszerűbb lenne nagyobb mértékben telepíteni.

'Golden Delicious Li 85-50' alma (<span>Malus domestica</span> ''Golden Delicious Li 85-50'')

Hasonló növények

'Golden Haidegg' alma (Malus domestica ''Golden Haidegg'') 'Golden Haidegg' alma (Malus domestica ''Golden Haidegg'')
A 'Golden Delicious' alapfajtából Ausztriában nemesített...

'Golden Reinders' alma (Malus domestica ''Golden Reinders'') 'Golden Reinders' alma (Malus domestica ''Golden Reinders'')
A 'Golden Reinders' fajta a 'Golden...

'Golden Spur' alma (Malus domestica ''Golden Spur'') 'Golden Spur' alma (Malus domestica ''Golden Spur'')
A 'Golden Delicious' fajtából rügymutáció révén...

Összes 118 hasonló növény megtekintése »