Az Arlet (vagy más néven Swiss Gourmet) almafajta Bernard Krapf svájci kutató nemesítése, aki a Golden Delicious és az Idared fajták keresztezésével állította elő ezt az ígéretes fajtát, melyet 1989-ben szabadalmaztatott.

Gyümölcse középnagy-nagy (170-200 g), enyhén nyújtottan gömbölyű, bordázott. Héjának alapszíne sárga, illetve zöldessárga, fedőszíne fénylő piros, csíkos hatással. A termés csészéje rozsdás, szára hosszú és vékony; húsa krémszínű, lédús, és roppanó. Íze jellegzetesen összetett: a kellemes savanyúság és a magas cukortartalom - enyhe fanyar beütéssel - együtt eredményezi az összhangot, ami zamatos, igazi modern, ínyenc almává teszi.

Szedési ideje szeptember elejére-közepére esik. Fontos a szüretelés megfelelő időzítése, mert hajlamos a túlérésre és a hullásra. Hűtőtárolóban február végéig eltartható.

Az Arlet fája közepes növekedésű, rendszeresen és bőven terem. Tűzelhalással szemben rezisztens.

(fénykép: http://groundcherry.files.wordpress.com)

'Arlet' alma ('Swiss Gourmet') (<span>Malus domestica</span> ''Arlet', 'Swiss Gourmet'')

Hasonló növények

'Florina' alma (Malus domestica ''Florina'') 'Florina' alma (Malus domestica ''Florina'')
A Florina almafajta Franciaországból származik, a...

'Jonagold' alma és klónjai (Malus domestica ''Jonagold'') 'Jonagold' alma és klónjai (Malus domestica ''Jonagold'')
Az USA-ból származó almafajta; a 'Golden...

'Prima' alma (Malus domestica ''Prima'') 'Prima' alma (Malus domestica ''Prima'')
A 'Prima' tetszetős piros gyümölcsű, kora...

Összes 118 hasonló növény megtekintése »