A 'Reanda' multi-rezisztens téli alma a 'Clivia' és a 'BX 44,14' almafajták keresztezése révén jött létre. Kitűnő cukor-sav aránya miatt friss fogyasztásra és almalé készítésére is különösen alkalmas. Mivel a betegségekkel szemben igen ellenálló, ökológiai gazdaságokban is eredményesen termeszthető.

Gyümölcse közepes méretű, alakja szabályos gömb vagy kissé megnyúlt csonka kúp. A sárgászöld alapszínen 90%-os arányban fényes bíborvörös fedőszínnel borított. Kissé bordázott, gyümölcsszára hosszú. Húsa közepesen kemény, krémszínű, finoman szemcsés, lédús. Íze aromásan savanykás. Szeptember közepétől a hónap végéig érik; eltárolva október és február között fogyasztható.

 

Fája lassú növekedésű, ágrendszere laza, csüngő, felkopaszodásra hajlamos - ezért metszési igényel. Terméshozama nagyon magas, rendszeres. A gyümölcshullás nem jellemző.

A virágzás idején bekövetkező tavaszi fagyokra kevéssé érzékeny. A középkorai virágzási csoportba sorolható, jó pollenadói többek között a Reglindis, Remo, Relinda, Rewena, Piros, Pilot, Pinova, valamint az Idared és a Golden fajták is.

 

A varasodással és a tűzelhalással szemben nagyon ellenálló, a lisztharmatra is csak kis mértékben fogékony.

 

(forrás angol nyelven): http://www.artevos.de/en/list-of-varieties/sorte/reanda.html)

(fénykép: http://www.organickingdom.hu)

 

 

 

'Reanda' alma (<span>Malus domestica</span> ''Reanda'')

Hasonló növények

'Gala' alma és változatai (Malus domestica ''Gala'') 'Gala' alma és változatai (Malus domestica ''Gala'')
A nagysikerű 'Gala' almafajtát James Hutton...

'Idared' alma (Malus domestica ''Idared'') 'Idared' alma (Malus domestica ''Idared'')
Az 'Idared' a 'Jonathan'-fajtacsoportba tartozik, a...

'Jonadel' alma (Malus domestica ''Jonadel'') 'Jonadel' alma (Malus domestica ''Jonadel'')
A 'Jonadel' almafajta a 'Jonathan' és...

Összes 118 hasonló növény megtekintése »