A 'Renora' varasodás-rezisztens téli alma a 'Clivia' és a 'Malus floribunda' negyedik generációs hibridje. Kettős hasznosítású fajta, azaz friss fogyasztásra és légyártásra egyaránt alkalmas. Jól tárolható.

Gyümölcse középnagy-nagy méretű, megnyúlt gömb alakú, felülete enyhén bordázott. Alapszíne sárgászöld, melyet 60-70%-ban mosott piros fedőszín borít. Gyakran előfordul enyhe csíkozottság is. Gyümölcshúsa roppanó, lédús, sárgásfehér színű; íze finom, édes-savanykás, enyhén aromás. Későn, szeptember végétől október közepéig szüretelhető, és egészen tavaszig (áprilisig) tárolható.

 

Fája középerős növekedésű, amely már korán termőre fordul. Termőképessége jó. Varasodás-rezisztenciája magas fokú, lisztharmattal és tűzelhalással szemben mérsékelten ellenálló.

'Renora' alma (<span>Malus domestica</span> ''Renora'')

Hasonló növények

'Florina' alma (Malus domestica ''Florina'') 'Florina' alma (Malus domestica ''Florina'')
A Florina almafajta Franciaországból származik, a...

'Jonagold' alma és klónjai (Malus domestica ''Jonagold'') 'Jonagold' alma és klónjai (Malus domestica ''Jonagold'')
Az USA-ból származó almafajta; a 'Golden...

'Sándor cár' alma (Malus domestica ''Alexander', 'Aporta'') 'Sándor cár' alma (Malus domestica ''Alexander', 'Aporta'')
A 'Sándor cár' egy XVIII. századi, Ukrajna...

Összes 118 hasonló növény megtekintése »