A gyertyánok lombhullatók, váltakozó állású, fűrészes, egyszerű leveleik 3–10 cm hosszúak. Virágai tavasszal nyíló, szél porozza őket, lecsüngő barkavirágzatot alkotnak. A porzós és termős barkák külön barkavirágzatokba tömörülnek, de ugyanazon a fán megtalálhatóak (egylaki növény). A termés apró makkocska, kb. 3–6 mm hosszú kupacslevelek borítják. A kupacs háromkaréjos vagy egyszerű tojásdad, enyhén aszimmetrikus. A kupacslevelek aszimmetriája miatt „szárnyként” működnek, a szél messzebbre röpteti így a termést. A szárny alakja segíthet az egyes fajok meghatározásában. Egy makkocskában tipikusan 10-30 mag található.

'Frans Fontaine': Oszlopos növekedésű, kissé tekeredett ágú gyertyán fajta. Remekül alakítható, szoliternek ajánlott fa.

Gyertyán (<span>Carpinus betulus</span> 'Frans Fontaine')

Hasonló növények

Óriás gyertyán (Carpinus betulus 'Monumentalis') Óriás gyertyán (Carpinus betulus 'Monumentalis')
A gyertyánok lombhullatók, váltakozó állású, fűrészes,...

Oszlopos gyertyán (Carpinus betulus 'Fastigiata') Oszlopos gyertyán (Carpinus betulus 'Fastigiata')
1883-ban ismerték fel ezt a fajtát,mely...

Közönséges gyertyán (Carpinus betulus) Közönséges gyertyán (Carpinus betulus)
A közönséges gyertyán 15-20 méter magas,...