Viszonylag gyors növekedésű, nagyra növő fajta. Kifejlett korára akár a 10-12 métert is elérheti. Évente több mint 30 cm-t is képes növekedni! Törzse függőleges, oldalágai ívesen elállnak, végei csüngenek, hajtásai lelógnak. Különleges megjelenésű növény.

Jól drénezett talajt, és párás de napos helyet kedvel! Árnyékba ültetve fejlődése nem kielégítő, pajzstetvek támadhatják meg. Közepesen vízigényes, talajban viszont nem igényes. Kifejezetten szoliternek ajánlott növény, nagy kertekbe. A csüngő nutka hamisciprus eredete nem tisztázott. Az eredeti termőhelyen lévő példányok a Chamaecyparis nootkatensishez hasonlítanak. Thuja orientalisra oltják, így a mészre nem annyira érzékeny.

Csüngő (szomorú) nootka hamisciprus  (<span>Chamaecyparis nootkatensis</span> 'Pendula')

Hasonló növények

Oregoni hamisciprus (Chamaecyparis lawsoniana) Oregoni hamisciprus (Chamaecyparis lawsoniana)
Az oregoni hamisciprus (Chamaecyparis lawsoniana) a...

Aranyszínű szavára hamisciprus (Chamaecyparis pisifera 'Sungold') Aranyszínű szavára hamisciprus (Chamaecyparis pisifera 'Sungold')
Eleinte alakja szabálytalan félgömb formájú bokor,...

Aranytollú szavára hamisciprus (Chamaecyparis pisifera 'Plumosa Aurea') Aranytollú szavára hamisciprus (Chamaecyparis pisifera 'Plumosa Aurea')
Származás: Japán, 1861-ben került Európába.Habitus:...

Összes 9 hasonló növény megtekintése »