A veresgyűrű som 2-4 méter magas, terjedő tövű cserje, vesszőszerűen felálló, részben visszahajló ágakkal. A kéreg hossz- és keresztirányú repedésekkel kis mezőkre tagolódik, kellemetlen szagú. Vesszői rányomottan rövid szőrösek, fényes vörösek vagy vörösbarnák, később lekopaszodók és olajbarna színűek. A levelek átellenes állásúak, rövid szőrös nyelük 10 milliméter hosszú, felül csatornásan bemélyed, a levelek tojás alakúak vagy elliptikusak, válluk kerek, csúcsuk kihegyezett, 8-10 centiméter hosszúak, felül olajzöldek, fonákjukon fénytelen és laza, bodros szőrösek. Fehér virágai lapos álernyőkben nyílnak, termése kékesfekete.

Veresgyűrű som (<span>Cornus sanguinea</span>)

Hasonló növények

Fehértarka levelű som  (Cornus alba 'Sibirica Variegata') Fehértarka levelű som (Cornus alba 'Sibirica Variegata')
2-2,5 méter magas növény. Levelei szürkészöldek,...

Óriástermésű som (Cornus mas 'Jolico') Óriástermésű som (Cornus mas 'Jolico')
Piros héjú, tojásdad, hosszúkás, csonthéjas magot...

Aranylombú húsos som (Cornus mas 'Aurea') Aranylombú húsos som (Cornus mas 'Aurea')
Piros héjú, tojásdad, hosszúkás, csonthéjas magot...

Összes 16 hasonló növény megtekintése »