A növény jellegzetes tulajdonsága, hogy földön terülő formában növekszik, így más, magasabb díszcserjékkel vagy fákkal a hátterében nagyon szép összképet nyújt. Alacsony,mindössze 50-60 cm magasra fejlődik. Lassú növekedésű, ezért kisebb kertekbe is telepíthető. Levelei mellett virágaival és terméseivel is díszértő növény a kert változó színfoltja lehet. Levelei sötétzöldek, így évelőkertek háttérnövényének is használható. Virágainak színe fehér. Nyár elején, júniusban virágzik. Termésének színe piros. Semlegeshez közeli kémhatású (6,5-7,5 pH) talajokon könnyen nevelhető. Jó szárazságtűrő, de az ültetési évben érdemes a hosszan tartó száraz időszakban öntözni. A kert napos, vagy félárnyékos részére ültessük. Örökzöld.

Madárbirs (<span>Cotoneaster dammeri</span> 'Eichholz')

Hasonló növények

Kerti madárbirs (Cotoneaster horizontalis) Kerti madárbirs (Cotoneaster horizontalis)
Merev ágú, szétterülő lombhullató cserje.Magassága: 40-60...

Madárbirs (Cotoneaster hybrid 'Bella') Madárbirs (Cotoneaster hybrid 'Bella')
Magyarországon nemesített madárbirs, fényes zöld levelei...

Szőnyegmadárbirs (Cotoneaster dammeri 'Coral Beauty') Szőnyegmadárbirs (Cotoneaster dammeri 'Coral Beauty')
20-30 cm magas cserje, elhajló ágakkal....

Összes 6 hasonló növény megtekintése »