Az alapfaj középgyors növekedésű, 3-5 méteres örökzöld cserje. Nálunk kissé fagyérzékeny, helyette ezért a valamivel kisebb termetű és apróbb levelű, de fagytűrő var. floccosa változatot ültetik. Elterjedtek még egyes földrefekvő fajták, elsősorban az 50-60 cm-es gyepet alkotó, gazdagon termő 'Herbstfeuer' /Őszi tűz/.

Jó kerti talajt, rendszeres vízellátást és szélvédett, lehetőleg félárnyékos fekvést kíván. Napon levelei télen leszáradhatnak, ilyen helyen inkább más örökzöldek társaságába telepítsük, hogy védjék egymást.

Alkalmas: szoliternek, az elfekvő fajták talajtakaró foltba, árnyékos kőedényekbe, balkonládákba, a törpék pedig sziklakertbe.

Fűzlevelű madárbirs (<span>Cotoneaster salicifolius</span>)

Hasonló növények

Kerti madárbirs (Cotoneaster horizontalis) Kerti madárbirs (Cotoneaster horizontalis)
Merev ágú, szétterülő lombhullató cserje.Magassága: 40-60...

Madárbirs (Cotoneaster hybrid 'Bella') Madárbirs (Cotoneaster hybrid 'Bella')
Magyarországon nemesített madárbirs, fényes zöld levelei...

Madárbirs (Cotoneaster dammeri 'Eichholz') Madárbirs (Cotoneaster dammeri 'Eichholz')
A növény jellegzetes tulajdonsága, hogy földön...

Összes 6 hasonló növény megtekintése »