A hibridciprusok a ciprusok (Cupressus) és a hamisciprusok (Chamaecyparis) kereszteződéséből származó, rendkívül ellenálló, többnyire igen gyors növekedésű örökzöldek. Tűrőképességük nagy, kedvezőtlen körülmények között is egyes fajtáik 50 cm is nőhetnek évente (ideális viszonyok mellet a másfél méteres éves növekmény sem ritka). A hazai klímát a hamisciprusoknál sokkal(!) jobban bírják, ezek leváltására kitűnőek. Kiváló sövénynövény, gyorsan eltakarja a nem kívánt dolgokat. Ha nyírott sövénynek alkalmazzuk a későbbiekben nyírása gondot okozhat.

Leyland ciprus (<span>Cupressocyparis leylandii</span>)

Hasonló növények

Leyland ciprus (Cupressocyparis leylandii 'Robinson Gold') Leyland ciprus (Cupressocyparis leylandii 'Robinson Gold')
A hibridciprusok a ciprusok (Cupressus) és...

Leyland ciprus (Cupressocyparis leylandii 'Golden Rider') Leyland ciprus (Cupressocyparis leylandii 'Golden Rider')
A hibridciprusok a ciprusok (Cupressus) és...

Leyland ciprus (Cupressocyparis leylandii 'Clone 2001') Leyland ciprus (Cupressocyparis leylandii 'Clone 2001')
A hibridciprusok a ciprusok (Cupressus) és...