2-5 méterre csavarodva kúszó cserje. Levelei bőrneműek, kékeszöld színűek. Virágai júniustól kezdve több hullámban nyílnak, egészen szeptemberig. Fajtái közül a 'Fuchsioides' virágai narancs-skarlátosak és a cserje csak 2-3 méter magasra kapaszkodik, a 'Dropmore Scarlet' virágai élénk skarlátvörösek, növekedése erőteljes 3-5 méter.

Mindkét fajta normál kerti talajt és jó vízellátást kíván. Nyár elején ajánlatos egy-kétszer megpermetezni a levéltetvek ellen. Futtatható kerítésre, virágrácsra, kisebb méretű pergolára. Tájolásánál tudni kell, hogy a virágok mindig a napos oldalra fordulnak.

Skarlát trombitalonc (<span>Lonicera x brownii</span> 'Dropmore Scarlet')

Hasonló növények

Kúszólonc (Lonicera x heckrottii 'Goldflame') Kúszólonc (Lonicera x heckrottii 'Goldflame')
Kerítések, pergolák befuttatására alkalmas lonc. Lombja...

Korai lonc (Lonicera x purpusii) Korai lonc (Lonicera x purpusii)
Levelei bőrszerűek, sötétzöldek. Lombja áttelelő, hajtásai...

Borostáslevelű lonc (Lonicera henryi) Borostáslevelű lonc (Lonicera henryi)
Kínából származik. Örökzöld kúszócserje, melynek hajtásai...

Összes 11 hasonló növény megtekintése »