Különféle fajok léteznek; magasságuk: (fajonként változó) 20–100 cm; virága: fajonként változó színek, fehér, kék, ibolyakék színűek; (júniustól augusztusig); napos vagy árnyékos termőhely fajok szerint; szaporítás: magvetéssel és tőosztással.
Harangvirágfélék (Campanulaceae)
Míg a csomós harangvirág (C. glomerata) jó szegélynövénynek számít, addig a baracklevelű harangvirág (C. persicifolia) és a széles levelű harangvirág (C. latifolia ’Macrantha’) magasabb termetűek, virágágyak központi helyeire valók. Az utóbbi két faj virágfüzérjei vágott virágnak is igen alkalmasak.
A harangvirágok nem kedvelik a túl nedves és agyagos talajokat.

Harangvirág (<span>Campanula </span>)

Hasonló növények

Csomós harangvirág (Campanula glomerata) Csomós harangvirág (Campanula glomerata)
Legfeljebb 60 cm magas, általában szőrös...

Balkáni harangvirág (Campanula porscharskyana) Balkáni harangvirág (Campanula porscharskyana)
A harangvirágfélék családjának tagja, tudományos nevén...

Csupros harangvirág (Campanula medium) Csupros harangvirág (Campanula medium)
Csupros harangvirág, Bögrevirág (Campanula medium)Kétéves növény;...

Összes 8 hasonló növény megtekintése »