Örökzöld törpecserje, talajtakaró növény; magassága: 50 cm; virága: fehér, rózsaszínű, ibolyaszínű; (júniustól szeptemberig); jó méhlegelő; napos, félárnyékos termőhely; igénytelen; szaporítás: dugványozással.
Erikafélék (Ericaceae)
A csarab a valóságban nem cserje, hanem kilúgozott talajú élőhelyeken, fenyéreken élő legismertebb fásodó szárú növény.
A kertekben jól néz ki más savanyú talajt igénylő hangafélékkel társítva, például borókákkal, rekettyével és egyéb növényekkel.
A csarab minden szempontból igénytelen. Jól fejlődik a tápanyagban szegény száraz, de megfelelően savanyú talajon.
Ahhoz, hogy a növény formáját megtartsa és a következő évben újra gazdagon nyíljon, a kis bokrot évente egyszer erősen vissza kell vágni. Erre a legalkalmasabb időpont tél vége. A visszametszést tavasszal, még a hajtásnövekedés megindulása előtt is elvégezhetjük, de ez már az utolsó lehetséges időpontja a műveletnek.

Csarab (<span>Calluna vulgaris</span>)