Rendkívül dekoratív vöröses-narancsos őszi lombszíne miatt ismert és kedvelt fa. Mérsékelt növekedésű, 10 m széles és 15 m magas koronát nevel, mely fiatalon inkább kúpos, később szélesebb formájúvá válik, ezért helyigényes.

Levelei mélyen karéjosak, dekoratívak. Leváló kérge olajzöldes-szürkés színezetet ad a törzsnek.

A városi körülményeket jól tűri, így a különféle talajtípusokat és a légszennyezést is. Ugyancsak jól viseli az erősebb metszést, továbbá ellenálló a csipkéspoloska és a gnomóniás betegséggel szemben. Nedves, jó vízgazdálkodású, tápanyagban gazdag talajokon érzi jól magát. Fényigényes. A többi platánhoz hasonlóan a terméseken és a leveleken található serteszőrök az erre érzékenyeknél légúti ill. szem-irritációt okozhatnak.

(fénykép: http://www.winterhill.com.au)

Ciprusi platán (<span>Platanus orientalis var. insularis</span> ''Autumn's Glory'')

Hasonló növények

Juharlevelű platán (Platanus x acerifolia ''Mr. X'') Juharlevelű platán (Platanus x acerifolia ''Mr. X'')
A juharlevelű platán 20-30 m magasra...

Juharlevelű platán (Platanus x acerifolia ''Mirkovec'') Juharlevelű platán (Platanus x acerifolia ''Mirkovec'')
Kompakt habitusú, alacsonyabb, sűrű koronát ...

Juharlevelű platán (Platanus x acerifolia ''Yarwood'') Juharlevelű platán (Platanus x acerifolia ''Yarwood'')
A juharlevelű platán 'Yarwood' fajtája népszerű,...

Összes 26 hasonló növény megtekintése »