A juharlevelű platán németországi nemesítésű változata, kúpos, karcsú, elegáns koronaformával és egyenes vezérággal. Növekedése mérsékeltebb az alapfajnál, 15-20 méteresre nőhet. Világoszöld-sárgászöld foltokban leváló kérge szürkészöld, sötétzöld és barnás színekkel keveredik. Szeldelt, széles levelei 3-5 karéjúak, fűrészes szélűek, fonákjukon enyhén serteszőrösek. Ősszel a lombozat barnássárgára színeződik.

A platánok jól tűrik a burkolt környezetet, de gyökereik megemelhetik a járdát és az útszegélyeket. A metszést a fajta nagyon jól tűri, még idősebb korában is. A fiatal fák növekedését mindenképpen támrúddal kell segíteni. Hidegtűrése -20 és -23 C-ig terjed.

(fénykép: http://www.vdberk.hu/tree/platanus-acerifolia-tremonia)

 

Juharlevelű platán (<span>Platanus x acerifolia</span> ''Tremonia'')

Hasonló növények

Juharlevelű platán (Platanus x acerifolia ''Malburg'') Juharlevelű platán (Platanus x acerifolia ''Malburg'')
A juharlevelű platán 20-30 m magasra...

Juharlevelű platán (Platanus x acerifolia ''Mr. X'') Juharlevelű platán (Platanus x acerifolia ''Mr. X'')
A juharlevelű platán 20-30 m magasra...

Ciprusi platán (Platanus orientalis var. insularis ''Autumn's Glory'') Ciprusi platán (Platanus orientalis var. insularis ''Autumn's Glory'')
Rendkívül dekoratív vöröses-narancsos őszi lombszíne miatt...

Összes 26 hasonló növény megtekintése »