A Julyred (vagy July Red) nyári almát a New Jersey állambeli New Brunswickban (USA) állították elő, több nemzedéken át végzett keresztezéssel. Magyarországi állami elismerésének éve 1991. Középkorai nyári almafajtáink közül jó minőségével tűnik ki.

Gyümölcse középnagy, lapított gömb, ill. kissé kúp alakú. Tömege 22%-kal nagyobb, mint az Éva almáé. A gyümölcs felületének igen nagy része élénk pirossal csíkozott - alapszíne zöldes. Héja hamvas, húsa közepesen tömött, krémszínű, inkább édes - kevéssé savas -, kellemes illatú. Július 3-4. hetében érik, mintegy 6 nappal az Éva alma előtt. Érése elhúzódó, jó minőségben csak 4-6 menetben szedhető. A gyümölcsök hűtőtárolóban 3-4 hétig tarthatók el.

 

Fája középerős növekedésű; feltörekvő, majd széthajló gúla alakú koronát nevel. Koronájának térfogata kissé nagyobb, mint az Éva almáé. Terméshozama 3%-kal marad el attól, így a korona alapterületére számított terméshozama jelentősen kisebb (24%), mint az Éva almáé. Termőképessége ezzel együtt jó, de ehhez megfelelő tápanyag- és vízellátást igényel. Termésingadozási hajlama némileg nagyobb az Éva almáénál. Érés előtti gyümölcshullásra hajlamos.

Korán termőre fordul. Lisztharmat és varasodás iránt közepesen fogékony. Újfehértói adatok szerint kölcsönösen jól termékenyül a Mollies Delicious, Summerred, Éva, Vista Bella és Prima fajtákkal.

 

 

A Julyred kisebb mértékű telepítése árutermelési célra is indokolt, szaporítását érdemes lenne növelni.

 

(fénykép: http://www.bostonzest.com)

'Julyred' alma (<span>Malus domestica</span> ''July Red'')

Hasonló növények

'Melba' alma (Malus domestica ''Melba'') 'Melba' alma (Malus domestica ''Melba'')
A 'Melba' egy nyári, roppanó húsú...

'Piros' alma (Malus domestica ''Piros'') 'Piros' alma (Malus domestica ''Piros'')
A 'Piros' nevű, lisztharmattal és varasodással...

'Vista Bella' alma (Malus domestica ''Vista Bella'') 'Vista Bella' alma (Malus domestica ''Vista Bella'')
A hazai árufajták érési sorában jelenleg...

Összes 118 hasonló növény megtekintése »