A 'Piros' nevű, lisztharmattal és varasodással szemben igen ellenálló nyári asztali almafajtát a Kelet-németországi Dresden-Pillnitz kutatóintézetében állították elő. Szülőfajtái a 'Helios' és az 'Apollo', 1985 óta van forgalomban. Bár a tűzelhalásra érzékeny, értékes tulajdonságai miatt házikerti termesztésre ajánlható.

 

Gyümölcse középnagy, hamvas, alapszíne éretten halvány- (fehéres)zöld ill. zöldessárga, fedőszíne 60%-ig csíkozottan élénkpiros. Fehér húsa lágy vagy középkemény; bőlevű, üdítő, aromás, édes - kiegyensúlyozott savtartalommal. Túléretten kásásodik.

Július végétől, augusztus elejétől kb. három héten keresztül fogyasztható.

 

Fája gyenge - középerős növekedésű, ágrendszere ritka, laza. Már korán termőre fordul és közepesen, de rendszeresen terem. Szüret előtt kismértékű terméshullás jelentkezhet. Az átlagosnál kissé erősebb metszést igényel.

A lisztharmatra alig, a varasodásra enyhén érzékeny, toleráns fajta. Az ágrákosodásra és tűzelhalásra azonban fogékony.

 

(forrás német nyelven és fénykép: http://www.vbogl.de/obstsorten/kernobstsorten/tafelsorten/piros.html)

'Piros' alma (<span>Malus domestica</span> ''Piros'')

Hasonló növények

Nemes alma, Házi alma (Malus domestica) Nemes alma, Házi alma (Malus domestica)
Számtalan régi mondás igazolja, hogy a...

'Melba' alma (Malus domestica ''Melba'') 'Melba' alma (Malus domestica ''Melba'')
A 'Melba' egy nyári, roppanó húsú...

'Ceglédi piros' alma (Malus domestica ''Ceglédi piros'') 'Ceglédi piros' alma (Malus domestica ''Ceglédi piros'')
Cegléd környékén elterjedt nyári tájfajta, Nyújtó...

Összes 118 hasonló növény megtekintése »