A 'Piros' nevű, lisztharmattal és varasodással szemben igen ellenálló nyári asztali almafajtát a Kelet-németországi Dresden-Pillnitz kutatóintézetében állították elő. Szülőfajtái a 'Helios' és az 'Apollo', 1985 óta van forgalomban. Bár a tűzelhalásra érzékeny, értékes tulajdonságai miatt házikerti termesztésre ajánlható.

 

Gyümölcse középnagy, hamvas, alapszíne éretten halvány- (fehéres)zöld ill. zöldessárga, fedőszíne 60%-ig csíkozottan élénkpiros. Fehér húsa lágy vagy középkemény; bőlevű, üdítő, aromás, édes - kiegyensúlyozott savtartalommal. Túléretten kásásodik.

Július végétől, augusztus elejétől kb. három héten keresztül fogyasztható.

 

Fája gyenge - középerős növekedésű, ágrendszere ritka, laza. Már korán termőre fordul és közepesen, de rendszeresen terem. Szüret előtt kismértékű terméshullás jelentkezhet. Az átlagosnál kissé erősebb metszést igényel.

A lisztharmatra alig, a varasodásra enyhén érzékeny, toleráns fajta. Az ágrákosodásra és tűzelhalásra azonban fogékony.

 

(forrás német nyelven és fénykép: http://www.vbogl.de/obstsorten/kernobstsorten/tafelsorten/piros.html)

'Piros' alma (<span>Malus domestica</span> ''Piros'')

Hol kapható?

Hasonló növények

Nemes alma, Házi alma (Malus domestica) Nemes alma, Házi alma (Malus domestica)
Számtalan régi mondás igazolja, hogy a...

'Melba' alma (Malus domestica ''Melba'') 'Melba' alma (Malus domestica ''Melba'')
A 'Melba' egy nyári, roppanó húsú...

'Ceglédi piros' alma (Malus domestica ''Ceglédi piros'') 'Ceglédi piros' alma (Malus domestica ''Ceglédi piros'')
Cegléd környékén elterjedt nyári tájfajta, Nyújtó...

Összes 118 hasonló növény megtekintése »