A hazai árufajták érési sorában jelenleg a legelső igazán piacos, nyári almafajta. A 'Julyred' és egy amerikai magonc hibridje.

Gyümölcse középnagy vagy nagy (140-170 g), kissé megnyúlt gömb alakú, igen tetszetős; fedőszíne liláspiros, amelyet jellegzetes hamvasság fed. Íze harmonikus, zamatos, édes-savas; húsa sárgásfehér, közepesen szilárd. Július második-harmadik hetében érik, és legalább három menetes szedést igényel. A piaci pultokon nagyon rövid ideig őrzi meg a minőségét, 2-3 hétnél tovább nem tá­rolható. Csak friss fogyasztásra alkalmas.

Fája középerős vagy erős növekedésű, szétterülő ágrendszerű, felkopaszodásra hajlamos. Metszési igénye nagy. Nagyon korán fordul termőre és bőtermő, az 'Éva'-nál kevésbé hajlamos az alternanciára (termésingadozásra). Érés előtti hullásra - a nyári almafajtákhoz hasonlóan - hajlamos, lisztharmatra és varasodásra is közepesen fogékony.

Porzófajtái: Golden Delicious, Idared.

 

(fénykép: http://kelenvolgyidiszfaiskola.lapunk.hu)

'Vista Bella' alma (<span>Malus domestica</span> ''Vista Bella'')

Hasonló növények

'Julyred' alma (Malus domestica ''July Red'') 'Julyred' alma (Malus domestica ''July Red'')
A Julyred (vagy July Red) nyári...

'Melba' alma (Malus domestica ''Melba'') 'Melba' alma (Malus domestica ''Melba'')
A 'Melba' egy nyári, roppanó húsú...

'Piros' alma (Malus domestica ''Piros'') 'Piros' alma (Malus domestica ''Piros'')
A 'Piros' nevű, lisztharmattal és varasodással...

Összes 118 hasonló növény megtekintése »