A 'Rewena' egy multi-rezisztens őszi-téli almafajta, amely friss fogyasztásra és légyártásra egyaránt felhasználható. Ellenállóképessége miatt különösen alkalmas a kiskertekben és öko-gazdaságokban való termesztésre.

Egyik szülőfajtája a 'Cox narancs renet' és az 'Oldenburg' fajták keresztezésével jött létre, másik szülőfajtája a 'BX 44,14'.

 

Gyümölcse közepes ill. nagy méretű, hosszúkás (szilvához hasonló) alakú, bordázott, hosszú kocsánnyal. Gyümölcshúsa zöldes alapszínű, melyet 80%-ban bíborvörös fedőszín borít. Húsa puha vagy közepesen kemény, finoman szemcsés, lédús, fanyar-savanykás aromával.

Szeptemberre érik be, de valamivel később, szeptember második felében - október elején kell leszüretelni, akár két- vagy több menetben. Jól tárolható alma, megfelelő körülmények között egészen áprilisig fogyasztható.

 

Fájának növekedési erélye gyenge ill. közepesen erős, ágrendszere laza szerkezetű, idősebb korában lecsüngő. A termőrészek a hosszabb vesszőkön alakulnak ki. Fája korán termőre fordul és bőven, rendszeresen terem. Igényli a rendszeres metszést illetve koronaritkítást.

Virágzása középkései - kései, a virágok a fagykároknak jól ellenállnak, ezért még a késői fagyok által sújtott termőhelyeken is jól terem. Jó pollenadó. Porzófajtái többek között a Reglindis, Remo, Idared, Golden, Pilot, Pinova.

 

A varasodással, a tűzelhalással és a baktériumos levélhervadással szemben rezisztens.

 

(forrás angol nyelven: http://www.artevos.de/en/list-of-varieties/sorte/rewena.html)

'Rewena' alma (<span>Malus domestica</span> ''Rewena'')

Hasonló növények

Nemes alma, Házi alma (Malus domestica) Nemes alma, Házi alma (Malus domestica)
Számtalan régi mondás igazolja, hogy a...

Téli fehér kálvil alma (Malus domestica ''Calville Blanc d'Hiver'') Téli fehér kálvil alma (Malus domestica ''Calville Blanc d'Hiver'')
A Téli fehér kálvil alma (más...

'Florina' alma (Malus domestica ''Florina'') 'Florina' alma (Malus domestica ''Florina'')
A Florina almafajta Franciaországból származik, a...

Összes 118 hasonló növény megtekintése »