A varasodás-rezisztens 'Releika' almafajta a 'Clivia' és a 'Malus floribunda' keresztezésének negyedik generációját képviseli. Hasznosítása kettős, azaz friss fogyasztásra és légyártásra is alkalmas.

Gyümölcse piros, nem túl nagy; enyhén lapított gömb alakú. Csaknem teljes felületét élénkpiros fedőszín borítja. Savtartalma alacsony, cukor- és vitamin-tartalma magas, ezért gyermekek részére különösen ajánlott. Kitűnő bébiétel és püré készíthető belőle. Augusztus végén, szeptember elején szüretelhető, legfeljebb két-három hónapig tárolható.

 

Fája gyenge növekedésű, koronája felfelé törő. Termőképessége kiváló, rendszeresen és kiegyenlítetten terem. Varasodással szemben nagyon ellenálló, a lisztharmattal és a tűzelhalással szemben kismértékben érzékeny. Takácsatka-ellenállósága is kiváló. Bármely más hagyományos vagy rezisztens fajta jól porozza.