A mezei juhar kisebb termetű, lombhullató fa, ritkán éri el a 10 méternél nagyobb magasságot. Koronája tömött, gömbölyded, sokszor terebélyes, törzse többnyire görbe. Kérge finoman repedezett, keskenyen bordás, a vesszők gyakran vastagon paralécesek. A levelek átellenes állásúak, szabályosan 5 karéjúak, egyes karéjok alapjuk felé elkeskenyednek, csúcsukon lekerekítettek, kevés tompa foggal vagy ép szélűek. A levéllemez felül fénytelen sötétzöld, fonákja világosabb.

A 'carnival' a mezei juhar, tarka levelű fajtája. Kisebb fa vagy bokor formájú növény.

Mezei juhar (<span>Acer campestre</span> 'Carnival')

Hasonló növények

Háromerű juhar (Acer buergerianum) Háromerű juhar (Acer buergerianum)
Közepes termetű, lombhullató fa. Virágai fehérek....

Mandzsu juhar (Acer ginnala) Mandzsu juhar (Acer ginnala)
Távol-Keletről (Japán, Kina) származó juhar. Kis...

Tatár juhar (Acer tataricum) Tatár juhar (Acer tataricum)
Cserje vagy kis termetű, szabálytalan törzsű...

Összes 30 hasonló növény megtekintése »