A mezei juhar kisebb termetű, lombhullató fa, ritkán éri el a 10 méternél nagyobb magasságot. Koronája tömött, gömbölyded, sokszor terebélyes, törzse többnyire görbe. Kérge finoman repedezett, keskenyen bordás, a vesszők gyakran vastagon paralécesek. A levelek átellenes állásúak, szabályosan 5 karéjúak, egyes karéjok alapjuk felé elkeskenyednek, csúcsukon lekerekítettek, kevés tompa foggal vagy ép szélűek. A levéllemez felül fénytelen sötétzöld, fonákja világosabb.

Ez a fajta kerekded koronájú, a tetején lapított. Meszet, szárazságot, légszennyeződést jól tűrő park vagy sorfa. Sötétzöld leveleinek széle jellegzetesen hullámos, fodros, ősszel sárgára színeződik.

Mezei juhar (<span>Acer campestre</span> 'Queen Elizabeth')

Hasonló növények

Gömbkoronájú mezei juhar (Acer campestre 'Nana') Gömbkoronájú mezei juhar (Acer campestre 'Nana')
A mezei juhar kisebb termetű, lombhullató...

Mandzsu juhar (Acer ginnala) Mandzsu juhar (Acer ginnala)
Távol-Keletről (Japán, Kina) származó juhar. Kis...

Ezüst juhar (Acer saccharinum) Ezüst juhar (Acer saccharinum)
Észak-Amerikából származik. 20-30 m magas terebélyes...

Összes 30 hasonló növény megtekintése »