A mezei juhar kisebb termetű, lombhullató fa, ritkán éri el a 10 méternél nagyobb magasságot. Koronája tömött, gömbölyded, sokszor terebélyes, törzse többnyire görbe. Kérge finoman repedezett, keskenyen bordás, a vesszők gyakran vastagon paralécesek. A levelek átellenes állásúak, szabályosan 5 karéjúak, egyes karéjok alapjuk felé elkeskenyednek, csúcsukon lekerekítettek, kevés tompa foggal vagy ép szélűek. A levéllemez felül fénytelen sötétzöld, fonákja világosabb.

Ez a fajta piramis formájú aránylag keskeny koronát nevel. Szűk utcákba javasolható. A fiatal levelek és a vitorla piros. Élénkpiros termése júliustól szeptemberig díszít.

Vöröslombú mezei juhar (<span>Acer campestre</span> 'Red Shine')

Hasonló növények

Vöröslevelű japán juhar (Acer palmatum 'Atropurpureum') Vöröslevelű japán juhar (Acer palmatum 'Atropurpureum')
Lombhullató, lassú, mérsékelt növekedésű kis fa,...

Háromerű juhar (Acer buergerianum) Háromerű juhar (Acer buergerianum)
Közepes termetű, lombhullató fa. Virágai fehérek....

Tatár juhar (Acer tataricum) Tatár juhar (Acer tataricum)
Cserje vagy kis termetű, szabálytalan törzsű...

Összes 30 hasonló növény megtekintése »