Középtermetű fenyő: mintegy 15–30 m magasra nő. Koronája kúpos, de ha melléktörzseket fejleszt, kiszélesedik. Kérge sokáig sima, később kemény pikkelyekre repedezik. Érett vesszői sárgásbarnák, kopaszok. Tűi (különösen a felső ágakon) szúrósak, tobozain hosszúak a fellevelek.

1,5–3 cm hosszú tűlevelei a törzshöz közel ékvállúak, laposak, szúrós csúcsban végződnek. Fenn a hajtás felső oldalára hajlanak, csaknem hengeresek, szúrósak, a csúcshoz közel a színükön végighúzódik egy sor légzőnyílás.

Tobozokat nemcsak a korona felső harmadában fejleszt, de gyakran az alsóbb oldalágakon is. A 12–18 cm-es tobozok vékony hengeres alakúak, éretten világos szürkésbarnák; felleveleik kinyúlók, ívesen visszahajlók.

Görög jegenyefenyő (<span>Abies cephalonica</span>)

Hasonló növények

Jegenyefenyő (Abies arizonica 'Glauca') Jegenyefenyő (Abies arizonica 'Glauca')
Kedvező feltételek mellett a jegenyefenyők akár...

Andalúziai jegenyefenyő (Abies pinsapo 'Glauca') Andalúziai jegenyefenyő (Abies pinsapo 'Glauca')
Gyakran többtörzsű vagy több vezérágú, szabálytalanul...

Oszlopos jegenyefenyő (Abies alba 'Pyramidalis') Oszlopos jegenyefenyő (Abies alba 'Pyramidalis')
Eredeti termőhelyein 50-60 méter magasra nő;...

Összes 11 hasonló növény megtekintése »